Siguria, qindra policë drejt Elbasanit; tuneli mbyllet në 15:00

polici-elbasanPolicia e Shtetit është duke vazhduar me përpikmëri planin e masave për garantimin e sigurisë së ndeshjes me Izraelin në Elbasan Arena dhe në kuadër të këtij plani, duke filluar nga ora 15:00, tuneli në rrugën Elbasan-Tiranë do të jetë i bllokuar dhe qarkullimi do të devijohet nga Durrësi.

Rreth 2mije efektiva policie jane angazhuar ne operacionin e ruajtes se sigurise.

LEXO EDHE:  Gjykata e Lartë në kolaps, në stok 23 mijë dosje
Kliko per me shume info

Forca të shumta të policisë janë nisur në orët e paradites drejt Elbasanit, ku në orën 20:45 minuta “Kuqezinjtë” do të përballen me izraelitët në kuadër të eleminatoreve të botërorit rus.

Një ditë më parë, skuadra e Izraelit zhvilloi stërvitjen nën masa të rrepta sigurie. Janë rreth 2 mijë forca të Policisë së Shtetit, repartit special RENEA dhe FNSH, ndërkohë që për sigurinë në hotelin ku qëndron skuadra mike është angazhuar edhe Garda e Republikës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here