Denoncimi/ “Kapen 12 ton drogë në Durrës, ja pse Policia fshehu ngjarjen”

berisha-2016Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë informacione se në qytetin e Durrësit, 5 ditë më parë, janë kapur 12 ton kanabis në një magazinë në Manskuri.

“Qytetari Dixhital” i shkruan Berishës se kjo ngjarje është mbajtur e fshehtë, për shkak se droga ishte nën pronësi të Perlat Çullhajt, Drejtorit të Policisë së Durrësit.

Kliko per me shume info

STATUSI I BERISHES:

12 ton droge u zbuluan para 5 ditesh ne magazinat e droges ne Manskuri.

Droga ishte ne pronesi te famozit Perlat Cullhaj, organizator kryesor i trafiqeve te Durresit me Italine

– Jane shoqeruar ne polici 40 punetor dhe 4 furgone transporti

Pas dy oresh jane liruar qe te gjithe dhe droga eshte zhdukur pa nam e nishan

– Komunikata e policise nuk thote asnje fjale per 12 ton drog te gjetura ne fabriken e Manskurise

– Oficeri i antidroges qe ra ne gjurmet e fabrikes eshte pezulluar nga detyra, marredheniet midis shefit te komisariatit dhe drejtorit krytrafikant jane ne thike e ne pike! sb

“Pershendetje Doktorr.Para rreth 5 ditësh. Në Manskuri të Durrësit . 100 x 100 m ka qënë magazina e mbuluar me ternit dhe plasmas që përdorej për tharjen e bimës ku punonin rreth 50 punëtorë.

Ka vajtur shefi i komisariatit me urdhër të ( panjohur) dhe ka shoqëruar në polici rreth 40 punëtorë që ka gjetur në vendngjarje duke punuar edhe 4 furgonë transporti. Ne drjtorin e Durresit flitet se fabrika ishte e vet drejtorit Perlat Cullhaj dhe se operacioni u krye pa dienin pe e tije

Punëtorët janë shoqëruar në drejtori ndërsa furgonët tek parkigu i spitalit në Dr. Mbas 2 orëve as furgonët e as punëtorët nuk rezultonin fare në asnjë komunikatë, dhe jane liruar,askush nuk e di për fatin e kanabisit të gjetur atje. Bëhet fjalë për rreth 12 ton bimë, shumica e thatë dhe tjetra në proçes tharje.

Oficeri i abtidroges qe ka rene ne gjurmet e fabrikes sedrejtorit esht pezulluar nga detyra,me respekt I.M”

1 COMMENT

  1. O gjyshi po c,thu mor burr. 12 ton nuk jane 12 kg qe te zhduken keshtu si thu ti.
    te gjithe ne kete qeveri jane kriminele (sipas teje dhe PD). valle ne kohen tende ju ishit te mire ne keto gjera. perfundimisht ti je i rrjedhur dhe i pjerdhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here