Plagosja në qendrën e romëve në Tiranë, arrestohet i kërkuari i tretë

polici-tiraneArrestohet shtetasi i tretë i cili ishte shpallur në kërkim per ngjarjen e ndodhur disa dite me pare ne qendren e romeve ne Tirane.

Burimet zyrtare nga policia kane thene se më datë 12.11.2016 nga Specialistët e Seksionit të Krimeve ndaj Jetës në bashkëpunim me shërbimet e Seksionit të Kërkimit pranë Sektorit të Forcës së Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, u bë i mundur arrestimi i shtetasit:

LEXO EDHE:  Shkarkimi i Fatos Lulos nga KPK/ Kushtetuesja e bllokuar, ja reagimi i kryetarit Dedja
Kliko per me shume info

• Fatbardh Arxhiu, 48 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, si autore e dyshuar lidhur me ngjarjen e datës 08.11.2016 ku në vendin e quajtur parku i komunitetit Rom në Tufinë, Tiranë, pas një konflikti ndërmjet punonjësve të shoqatës Ecovolis dhe personave të komunitetit Rom, dyshohet se ka qëlluar me mjete të forta dhe me armë zjarri shtetasit V. P. dhe B. B., duke e lënë këtë të fundit të plagosur lehtë në trup.

LEXO EDHE:  Fevziu si me lot në sy: E nisa jetën i vetëm

Sqarojmë se lidhur me këtë ngjarje, janë arrestuar shtetasit, Marjus (Mario) Isaj dhe Kristaq Karamanllari, të cilit dyshohen se kanë qëlluar me armë zjarri automatik në drejtim të shtetasve V. P. dhe B. B.

Vazhdon puna për kapjen e shtetasit F. S., 34 vjeç, banues në Tiranë, i dyshuar si i përfshirë në këtë ngjarje.

LEXO EDHE:  Nuk ndalet Rama, jepen edhe 10 koncesione të tjera, pas 223 kontratave në 4 vite

Materialet u referuan për veprën penale “Vrasje në rrethana cilësuese” mbetur në tentativë kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Nenet 79/e -22-25.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here