Plagosi një person në në 2015, në pranga 32-vjeçari nga Kurbini

pranga-irainainArrestohet një 32-vjeçar nga policia e Kurbinit, pasi ishte në kërkim dhe i akuzuar për plagosje të një personi tjetër në vitin 2015. Policia njofton se u arrestua Ervisjon Lleshaj , 32 vjeç , banues në Kurbin.

Njoftimi policisë:
“Me datë 07.12.2015 , Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin ka caktuar masen e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale ” Plagosje e rëndë me dashje ” e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit” parashikuar nga nenet 88-25 dhe 278/5 të Kodit Penal. Me datë 03.12.2015, ky shtetas në bashkëpunim me vëllain e tij , pas një konflikti për motive të dobëta kanë plagosur me armë zjarri shtetasin M.S. 27 vjeç, banues në Kurbin”.
32-vjecari akuzohet për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia bën kallëzim penal për Lulzim Bashën, bëri thirrje për dhunë në protestë

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht, Kryetarin e Partisë Demokrate, Lulzim Basha ...