Peshkatari fatlum që u bë milioner

peshkatariPeshkatari Khalid Al Sinani e ka kaluar jetën e tij pranë detit, duke shpresuar se çdo ditë e re do të ishte më e mirë për të. Por ai kurrë se kishte menduar se një ditë mund të bëhej milioner krejt papritur dhe jeta e tij të merrte një kthesë dramatike për mirë.

Por në fakt, kjo gjë i ndodhi Khalid, falë një udhëtimi rutinë peshkimi në Qurayat, Oman.

LEXO EDHE:  Vlonjati i qan hallin Aldos: O vëlla, si ia bën që në mëngjes...? Dhe merr përgjigjen që nuk e priste
Kliko per me shume info

Ëndrra e tij e fëmijërisë për të fituar një lotari u bë realitet mëngjesin e 30 Tetorit, kur ai sëbashku me dy shokët e tij zbuluan një masë të çuditshme në rrjetën e tyre që peshonte 80 kg.

Ajo ishte pështymë balene, një produkt shumë i kërkuar në industrinë e kozmetikës dhe tepër i shtrenjtë.

“Ne kemi përdorur litarë për ta mbledhur atë dhe për ta futur brenda anijes”, tha Al Sinani.

LEXO EDHE:  Cila është kjo zonë e Shqipërisë e cila po “noton” në ar?

Vetëm pas disa ditësh, Al Sinani është kontaktuar nga shumë klientë nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Arabia Saudite të cilët u kanë ofruar çmime marramendëse.

“Ambergris” është një substancë që vjen si sekrecion nga zorrët e balenës dhe përdoret për prodhimin e parfumeve, në mënyrë që aroma e tyre të zgjasë më shumë.klan

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here