Arrestohet personi që tentoi t’i bëjë atentat kryeministrit Vuçiç

VUCICSerbia ka arrestuar një person i cili dyshohet se është përgjegjës për atentatin ndaj kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç.

Lajmi bëhet me dije nga zyrtarë të Ministrisë së Brendshme në Serbi. Mësohet se atentatori i dyshuar është arrestuar në zonën e Banja Lukës.

Më pas ai është dorëzuar në gjykatën e Bosnjës dhe Hercegovinës për t’u esktraduar. Pranë shtëpisë së kryeministrit serb u gjet një arsenal i madha armësh, mes të cilave katër granata dore dhe 100 fishekë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deklarata/ “Nëse Rusia nis luftë në Ballkan, NATO nuk qëndron indiferente”

Ballkani Perëndimor ka për NATO-n një rëndësi strategjike. Përgjegjësi i rajonit në ...