U përplasën “kokë më kokë”, 7-vjeçari me hemorragji në tru

perplasje-kokeNjë djalosh i shpëtoi vdekjes pasi pati hemorragji në tru si pasojë e përplasjes me një djalë tjetër në këndin e lojërave afër shkollë së tij.

Ai kishte dalë gjatë pushimit të drekës dhe gjatë lojës u përplas kokë më kokë me një fëmijë tjetër dhe pati hemorragji të menjëhershme në tru.

Mamaja e tij Michelle McQuiggan, pasi mori vesh lajmin u gjend menjëherë në shkollë dhe e shoqëroi të birin në spitalin e King’s College, në Londër.

Djaloshi i quajtur Bailey, kishte pasur gjakosje në tru dhe duhej t’i nënshtrohej një operacioni i cili vinte jetën e tij në rrezik.

Operacioni i tij shkoi me sukses por shenja nga ajo eksperience ka mbetur në pjesën e sipërme të kokës së djaloshit i cili shpeshherë e mbulon me modele flokësh të çuditshme./tvklan

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tropojani kërcënon me jetë Missin shqiptar: I nxori fotot nudo 100% të së motres

Egla Harxhi është “Miss Shqipëria 2007” dhe prej kohësh po zhvillon karrierën ...