Përmbytjet në Shkodër, raportohen dy lagje nën ujë

UntitledReshjet gjatë natës e kanë përkeqësuar gjendjen në qytetin e Shkodrës. Raportohet se dy lagje janë nën ujë, pasi niveli i ujit në basenin e lumit Drin dhe Bunë kanë arritur në nivelin me rreth 30 cm. Raportohet se lumi Kirk a prurje normale.

Në qytetet në Shkodër situate është më mirë, duke mos sjell problem prmbytjeje.
(foto ilustruese)

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gjendet i vdekur në banesë babai i dy fëmijëve, e kishte lënë gruaja

Një 40-vjecar, baba i dy fëmijëve është gjetur i vdekur në banesën e ...