Përmbytjet e shiut përmbysin Gjirokastrën, raportohen problem në qarkullim(Foto)

11Gjirokastra e gurtë përmbytet. Mësohet se reshjet e dendura të shiut kanë bërë që Gjirokastra të jetë një viktimë, duke u bërë problem. Gjendja më e përkeqësuar raportohet se është në hyrje të qytetit në vendin e quajtur “Ura e lumit”.
Lartësia e ujit e cila arrin në mbi 50 centimetër, kashkaktuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve dhe duke bërë të pamundur kalimin e këmbësorëve. Edhe pse është e riasfaltuar së fundmi, ky segment rrugor vijon të përmbytet, pasi gjatë punimeve nuk janë ndërtuar kanale për kullimin e ujërave. Probleme ka pasur edhe në një segment rruge prej 100 metrash në fshatin “Arshi Lengo”, për shkak të mosfunksionimit të kanaleve kulluese.

 

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

korce-spital

Ngjarje e rëndë në Korçë, një 28-vjeçar tenton të mbysë me rrip babain e tij

Një ngjarje mjaftë e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Korcë. Bëhet ...