Përmbyset autobusi me pasagjerë, reshjet e shiut e nxorën nga rruga

autobusiiiNjë autobus i linjës Tiranë-Kukës, me targa AA 346 AC, në aksin rrugor Thumanë – Fushë- Krujë, në afërsi të fshatit Derven ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 21:00. Për shkak të reshjeve të shiut të ditës së sotme autobusi ka rënë në ujë.

Të gjithë pasagjerët kanë dalë nga autobusi dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Informacion-Paraprak nga policia:

Më datë 08.11.2016, rreth orës 21:00, një autobus i linjës Tiranë-Kukës, me targa AA 346 AC, në aksin rrugor Thumanë – Fushë- Krujë, në afërsi të fshatit Derven ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Për shkak të reshjeve të shiut të ditës së sotme autobuzi ka rënë në ujë.

Të gjithë pasagjerët kanë dalë nga autobuzi dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Efektivat e Policisë, Zjarrëfikësja dhe Ambulanca janë në gadishmëri të plotë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapet kamioni ne portin e Durresit, policia: Ja si ishin fshehur 30 kg heroine

Policia kufitare e Durrësit ka sekuestruar 30 kilogram lëndë narkotike e llojit ...