Sherri në Komision, Flamur Noka përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi

noka2016Byroja në Kuvendin e Shqipërisë, përjashtoi me dhjetë ditë nga punimet e Kuvendit, Flamur Nokën.

Deputeti i PD, është ndëshkuar kështu, për deklaratat dhe fyerjet që sipas maxhorancës ka bërë ndaj kryetarit të Komisionittë Sigurisë në Kuvendin e Shqipërisë.

Kane qene deputetet e PS, qe kerkuan mbledhjen e Byrose se Kuvendit dhe ndeshkimin e Flamur Nokes, pas sherrit qe ndodhi diten e djeshme mes kryetarit te Komisionit te Sigurise dhe ministrit te brendshem ne raport me deputetin e PD, Flamur Noka.

Mazhoranca e akuzoi kete te fundit per fyerje ndaj Ministrit dhe kryetarit te Komisionit te Sigurise. Pas vendimit te sotem te Byrose, deputeti i PD Flamur Noka, ka thene se nese situata di perseritej si dje, aido te bente te njejten gje edhe 100 here te tjera.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. mos e fusni me ne parlament, se ky do jete derisa te ngordhi, rrugac ordiner.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...