“Përgjimi” i Beqajt, reagon deputeti i PD: Suksese në jetë minister!

patozi2015Deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka reaguar i pari nga radhët e opozitës për përgjimin e telefonatës së ministrit Beqaj, i cili heq nga puna një zyrtar që nuk ka shkuar në një mbledhje të PS.

Patozi shkruan se pas ministrit fshihen skandale edhe me të mëdha se heqja e një militanit nga puna.

Kliko per me shume info

STATUSI I PLOTE:

Është luks i madh që dikush nga opozita të merret sot me arsyet e shkarkimit nga detyra të një socialisti nga Tropoja, pasi ky i fundit ka përgjuar telefonatën me ministrin e vet. Aq më tepër, kur në “scoop-in” e transmetuar, çuditërisht, nuk ishte kapërcyer pothuajse aspak etika dhe kodi i mirësjelljes.

LEXO EDHE:  Rama në Gjermani, nesër përballja me deputetin Krichbaun: Nuk është miku dhe as dashamirësi im

Është luks i madh që ministrin e megaskandaleve të korrupsionit të kësaj qeverie në këto tre vjet ta akuzosh sot për shpërdorim detyre, se ka hequr nga puna një militant të partisë së vet, i cili nuk i paska shkuar në mbledhje.

Është më shumë se luks, mendoj unë, që këtë qeveri, e cila po i bën gjëmën çdo ditë vendit, gati në çdo aspekt, ta “kryqëzosh” për emërime dhe shkarkime politike brenda mazhorancës.

LEXO EDHE:  Majlinda Bregu fiton postin e ëndërruar: Faleminderit Ditmir!

Sepse ndoshta mund të jetë rasti i vetëm, kur Ilir Beqja ka bërë një punë si ministër dhe buxhetit të shtetit nuk i kanë fluturuar qindra mijëra apo miliona euro.

Saqë më vjen ta përgëzoj, se të paktën për këtë rast nuk kam ndonjë motiv të fortë si deputet i PD për t’u marrë me të. Por po të isha pa punë dhe qejfli përgjimesh, mbase do t’ia vlente vërtetë. Ndaj për këtë rast “suksese në jetë Ilir Beqja! Nesër flasim ndryshe”./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

3 COMMENTS

  1. shan i dhjeri te permjerin. Se mos ishit me te mire ju kur kishit pushtetin. Pastaj pse tu qep goja kur doli kerrici sali dhe ju the deputeteve te PS-se qe me dukeni te gjithe plehra, dhe tani na hiqesh si parimor? Ik dhe futu ne ndonje cep andej nga shqupi dhe vazhdoni lehjen se nje tufe qenesh jeni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here