Ngjarje e rëndë/ E mitura përdhunohet nga fqinji 59-vjeçar

perdhunimNjë minorene nga “Sveti Nikole” në Maqedoni është përdhunuar nga fqinji, i cili e ka mashtruar dhe më pas ka kryer marrëdhënie me forcë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në muajin tetor, por vetëm dje është bërë denoncimi nga prindërit, raportojnë mediat lokale.

Ndërkohë që vajza ka qenë duke qëndruar në oborrin e shtëpisë, pranë saj ka kaluar 59 vjeçari me iniciale P.M banues në të njëjtin fshat i cili e ka thirrur për t’i dhënë llambën e baterisë dhe radion për të luajtur, raportojnë sot mediat lokale.

59-vjeçari ishte fqinj me familjen e së miturës dhe kështu, vajza ka shkuar në shtëpinë e tij.

Menjëherë M.P. ka nisur që të kryejë veprime përdhunimi. Ajo më pas u ka treguar prindvrve, të cilët kanë bërë kallëzimin në Polici.

Mësohet se 59-vjecari është arrestuar./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarjet e fundit/ Frroku mungon në seancë, prokuroria kërkon 16 vjet burg për mikun e tij

Mësohet se prokuroria ka shtyre ditën e sotme dhënien e pretencës për ...