Surprizon PD, propozon dy kandidatë të majtë për kreun e KQZ

denar-bibaPartia Demokratike ka surprizuar me emrat e përzgjedhur per  kandidaturat për kreun e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.
PD i ka hequr mundësinë kryetares aktuale të KQZ, Lefterije Luzi për një mandat të dytë duke e s’kualifikuar nga gara.
Demokratët eleminuan edhe femrën e dytë në garë, Rozeta Ivanova. Nga ana tjeter ishte PD qe aprovoi emrat e Denar Bibës dhe Koli Beles, kandidatura këto temajta, që do të shkojnë në seancën e nesërme parlamentare për votim.

Komisioni i Ligjeve që në mbledhjen e sotme pa praninë e PD, shqyrtoi vlefshmërinë e 5 kandidaturave. Mazhoranca në Komision përzgjodhi katër emra, duke s’kualifikuar nga gara Anton Lleshaj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Djali i Pandeli Majkos i habiti të gjithë sot, gjesti i tij që s’pritej në Shkodër

Djali i Pandeli Majkos është mbështetës i protestës së opozitës që prej ...