Teksti i ndjerë, Astrit Patozi këndon me kitarë për Sokol Olldashin

Më 20 nëntor bëhen 3 vjet pa Sokol Olldashin, që humbi jetën në një aksident tragjik. Një nga miqtë e tij të ngushtë ishte dhe Astrit Patozi, i cili ka vendosur ta përkujtojë mikun e tij duke i kënduar me kitarë, një pasion dhe i vetë Olldashit.

“Nata të mori me errësirën e saj/Nëna jote po shkrehet në vaj/ Ti ike larg, në qiell fluturove/na braktise, na pikëllove”, nis kënga teksti i këngës që mendohet të jetë shkruar nga vetë Patozi.

Vargjet për mikun e tij vijojnë me “po ti nuk do trishtimi të na ndaj, ëndrra nuk ndalet…”. “Një dhimbje pa zë”, shprehet Patozi për mikun e tij, ku shfaq dukshëm dhe trishtimin për mungesën e një njeriu me shumë vlera që dhe cigaren “ashtu se ndez më”.

Kliko per me shume info

Sokol Olldashi u nda nga jeta pas një aksidenti fatal më 20 nëntor 2013.

2 COMMENTS

  1. si njeri kurajoz dhe i drejte qe hiqesh o zoteri pse nuk i nxjerr me ze edhe emrat e KRYEKRIMINELELAVE qe e ndane nga jeta ne moshe fare te re shukon tend? Njeri si plakush germuq ben gam-gam ne parlament dhe flet kunder krimit?! Hhahahaha, ben moral IMORALI. Tjetri pellet nga nje qytet ne nje qytet tjeter, dhe nga nje fshat , ne nje fshat tjeter, te dy si dhelpra me macokun tek libri PINOKU qe kam lexuar shume here kur isha femije. Zoteri, nese ke pak dinjitet lere te prehet i qete i ndjeri, mos ja lendoni kockat. Per Sokolin nuk po derdhen lote krokodili, as lulashi, dhe as saliu. Per te ndjerin azem hajdarin saliu “qan” cdo vit….Sokol Olldashi u vra nga dyshja sali-lulush se te djathtet do ta zgjidhnin ate pa asnje medyshje, ju te gjithe e dini kete gje. Po jeni qe te gjithe burracaker qe i shkoni nga pas lul-mavrise dhe i serviloseni se mos ai gdhihet ndonje dite kryeminister. Partia ku ti aderon eshte nje tufe amorfe pa moral….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here