‘Paratë binin nga qielli’, ja çfarë ndodhi dje në Zvicër

para-nga-qielliNjë këshilltar financiar gjerman ka hedhur më shumë se 7,500 franga mbi “Helvetiaplatz” mbi një turmë njerëzisht. Kjo ngjarje është regjistruar mesditën e së hënës në Zyrih, metodë studimore kjo e përsëritur dhe në disa qytete gjermane.

“Nuk ishte një festë popullore”, tha ai para aksionit për mediat zvicerane. Mësohet se vetëm rreth 50 persona u mblodhën në vendin ku u ofrua para që ‘binin nga qielli’, përcjell albinfo.

“Këtë mëngjes unë isha ende në kërkim të parave për të ngrënë – tani kam mbledhur më shumë se 600 franga”, ka thënë një i pranishëm, i cili në duart e tij mbante shumën e lekëve.

Kjo ishte qartazi për të një dhuratë nga Zoti. Me këto para, Ackva dëshiron të tërheqë vëmendjen për faktin se disa qindra milionë njerëz vazhdojnë të jetojnë në varfëri.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kryeministri Edi Rama pranon Lulzimin në kabinetin qeveritar

Kryeministri Edi Rama ka përzgjedhur si këshilltar në kabinetin e tij Lulëzim ...