Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për sot dhe nesër

moti-lajmifunditSot: Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga vranësira dhe shira lokale, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriperendimore të vendit.
Parashikohet që kushtet e paqendrueshme atmosferike të mbeten prezent edhe gjatë orëve të pasdites duke bërë që shirat të jenë dominuese në të gjithë territorin e vendit, por intensiteti i tyre do të jetë i dobët.
Temperaturat do të pësojnë një ulje me dy gradë.
Nesër: Pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimesh me perjashtim zonën veriore dhe jugore.
Temperaturat e ditës pritet të shkojnë nën zero në zonat malore.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Parashikimi i motit për sot, ja sa do të jenë temperaturat

I gjithë vendi do të karakterizohet nga vranësira të lehta, por herë ...