Ulen temperaturat, ja parashikimi i motit për sot dhe nesër

moti-lajmifunditSot: Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga vranësira dhe shira lokale, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriperendimore të vendit.
Parashikohet që kushtet e paqendrueshme atmosferike të mbeten prezent edhe gjatë orëve të pasdites duke bërë që shirat të jenë dominuese në të gjithë territorin e vendit, por intensiteti i tyre do të jetë i dobët.
Temperaturat do të pësojnë një ulje me dy gradë.
Nesër: Pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimesh me perjashtim zonën veriore dhe jugore.
Temperaturat e ditës pritet të shkojnë nën zero në zonat malore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.