Ditë “vere” në nëntor, ja parashikimi i motit për sot dhe nesër

moti4Dita e parë e muajt nëntor do të ketë mot të kthjellët të shoqëruar me kalime vranësirash të lehta në zonat veriore dhe verilindore.

Temperatuart do të kenë një rritje të lehtë dhe era do të fryjë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi verilindor.

Edhe dita e merkure pritet të jetë me diell, ku në zonat malore do të shoqërohet me vranësira kalimtare, ndërsa temperaturat do të rriten me 2-3 gradë në të gjithë territorin e Shqipërisë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Mbushin plot makinën dhe tentojnë të ikin pa paguar, ja c’u bën punonjësja e karburantit

Dy persona pasi kanë mbushur makinën e tyre me karburant kanë tentuar ...