Parandalohet krimi per hakmarrje ne Shkoder, arrestohen babai, djali dhe nipi

policia-shkoderPlagosin një shtetas duke e kanosur për motiv hakmarrje, arrestohen në flagrancë babai, i biri dhe nipi

Policia tha se me datë 01.11.2016 nga shërbimet e komisariatit të policisë Malësi e Madhe u arrestuan në flagrancë shtetasit :

* Dan Toskaj, 60 vjeç (babai)

* Besmir Toskaj, 34 vjeç (i biri)

* Edmir Toskaj, 36 vjeç (nipi), të 3 banues në Malësi të Madhe

Këta 3 shtetas dyshohet se tek një lokal në fshatin Vrakë kanë goditur me sende të forta shtetasin Q.S. për motive hakmarrje pasi prej disa vitesh janë në konflikt të ashpër si familje.

I dëmtuari ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”, “Kanosja serioze për hakmarrje ose për gjakmarrje” në bashkëpunim parashikuar nga nenet 89, 83/a e 25 të Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vlonjati i bën zbor Policisë, 3 orë për ta kapur me 761 kg drogë në det

Policia shqiptare gjatë një operacioni të përbashkët me Guarda di Financa kanë ...