Paralajmërimi i Berishës: Edi Rama po përgatit ligjin e censurës!

berisha-2016Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në “Facebook” thotë se kryeministri Edi Rama po përgatit ligjin për censurën për terrorizimin, bllokimin dhe censurimin e medias dhe fjalës së lirë.

Berisha në Facebook:

Kliko per me shume info

Edvin Kristaq Rama po pregatit ligjin e censures!

Te dashur miq, neo-bllokmeni Edvin Kristaq Rama, kreu i krimit te organizuar, njeriu qe ka shnderruar qeverine e vendit ne nje organizate te vertet kriminale dhe Shqiperine, vendin anetar te NATOs e ka shnderruar ne Kanabistan, po pregatit gijotinen per fjalen e lire!

Ai, si armik i fjales se lire, bir dhe nip i xhelateve Kristaq Rama dhe Spiro Koleka, terrorizon dhe dhunon me dosje tatimore pronaret e mediave te shkruara e mediave te tjera dhe u dikton atyre ne nje shkalle te larte, politikat e lajmeve por edhe botuese ne teresi!

Po si armik i fjales se lire, ai ka ndermarre nje fushate te eger te pashembullt sulmesh ndaj portaleve, drejtueseve te tyre dhe rrjeteve sociale si dhe analisteve qe nuk i kontrollon dot!

Pikerisht per bllokimin dhe eleminimin e tyre ai po pregatitet te sjelle ne parlament ligjin e gijotines te portaleve dhe mediave online!

U bej thirrje qytetareve shqiptar, mediave dhe te gjithe atyre qe kane jetike lirine e fjales, te ngrihemi ne mbrojtje te shpirtit te vertet te lirise, qe eshte fjala e lire, nen moton: “te flakim, te flakim, te flakim xhelatin e lirise se fjales”! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.