“Më jep paratë ose të fus në lavatriçe”, arrestohet shqiptari në Itali

pranga-irainainMe jep paratë ose do të fus në lavatriçe”. Ky ishte kërcënimi që ka marrë një punonjës pranë një lavanderie në zonën e Testaccio-s në Itali.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30 pak ditë më parë, kur policia mori një denoncim për një sherr mes dy personash.

Pasi mbërriti policia, hasi në rezistencën e L.S. 42 vjeç emigrant shqiptarë.

Pasi panë atë që kishte ndodhur nga kamerat e sigurisë, policia e arrestoi shqiptarin, i cili tashmë do të akuzohet për tentativë grabitjeje.

Nga pamjet shihej qartë që shqiptari e kishte kërcënuar punonjësin dhe madje e kishte goditur atë në fytyrë.

Nga lëvizjet e tij shihet edhe kërcënimi për ta futur, në lavatriçe nëse nuk i dorëzonte paratë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...