Papa Francesku emëron Arqipeshkvin e Tiranës dhe Durrësit

arqipeshkviPapa Françesku ka shpallur arqipeshkv të Dioqezës së Tiranës dhe Durrësit Imzot George Frendon.

Emërimi i tij ka ardhur pas vendit të lënë bosh nga vdekja e Imzot Rrok Mirditës.

Njoftimi për shpalljen e arqipeshkvit të ri është bërë nga Imzot Romanus.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Korret 40 ditë nga mbjellja, hyn në Shqipëri fara e vecantë e kanabisit

Fara vietnameze e hashashit, që garanton një cikël të shkurtër të bimës ...