Panik në avionin e linjës Tiranë- Mynih, goditet nga rrufeja

rinasiiiiiiNjë avion i linjës Tiranë-Mynih, i nisur mbrëmë nga aeroporti Nënë Tereza, është goditur nga rrufeja në ajër. Mësohet se avioni është nisur nga Rinasi pasditen e djeshme, ndërsa gjatë kohës që ka qenë në fluturim rrufeja është shkarkuar mbi të duke e goditur në pjesën e përparme.  

Përballë kësaj situate, avioni ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Lubjanës në Slloveni. Dëshmitarët thonë se goditja ka shkaktuar panik te pasagjerët, por fatmirësisht nuk ka pasur lëndime në njerëz.

Pasagjerët kanë lënë avionin në Ljubjanë dhe nga aty kanë udhëtuar me një avion tjetër në drejtim të Mynihut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...