Zbulohen pamje të rralla në plane panoramike të planetit të Tokës

Një set i ri dokumentarëshi realizuar në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës me kozmonautin Andrey Borisenko kanë treguar pamjet katër-dimensionale të tokës, si dhe satelitët hapësinor përballë “ISS”

“Ky është vendi ku çdo astronaut ose kozmonaut që viziton “ISS” kalon gjithë kohën të lirë”, thotë Borisenko, i cili arriti në stacionin hapësinor për të qëndruar aty plot gjashtë muaj.

“Edhe pse në fakt, nuk ka kohë vërtetë shumë kohe të lirë këtu, thotë ai per “RT”. Pamjet tregojnë jo vetëm tokën, hapsirën dhe truapat qiellor por edhe ambientet e stacionit hapësinor.

Gjithsesi më fantastike mbeten pamjet nga lart të rruzullit tokësor, një mrekulli e vërtetë!

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gruaja e paftuar i hyn në emision LIVE, mes lotësh tregon arsyen

Moderatori shqiptar nga Kosova Shpëtim Desku është përballur me një të papritur ...