Pamje tronditëse, Kosta Rika goditet nga uragani ‘Otto’, 9 të vdekur(Video)

kosta-rikaKosta Rika goditet nga uragani ‘Otto’ duke lënë me pasojë vdekje 9 persona dhe shumë të tjerë të zhdukur. Mësohet se ky vend është goditur të enjten. Otto u përplas në brigjet e Amerikës Qendrore pranë kufirit të Nikaraguas dhe Kosta Rikas të enjten duke shkaktuar shira të rrëmbyeshëm në rajon dhe duke bërë që mijëra njerëz të evakuoheshin menjëherë. Ndërkohë, uragani ka ulur fuqinë gjatë ditës së sotme duke u dobësuar në një stuhi tropikale, raportojnë mediat lokale. Për më tepër shihni pamjet.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gjenden në det 27 trupa të pajetë të migrantëve

Trupat e pajetë të 27 migrantëve janë gjetur në Libi, ndërsa 13 ...