Pamje tronditëse, Kosta Rika goditet nga uragani ‘Otto’, 9 të vdekur(Video)

kosta-rikaKosta Rika goditet nga uragani ‘Otto’ duke lënë me pasojë vdekje 9 persona dhe shumë të tjerë të zhdukur. Mësohet se ky vend është goditur të enjten. Otto u përplas në brigjet e Amerikës Qendrore pranë kufirit të Nikaraguas dhe Kosta Rikas të enjten duke shkaktuar shira të rrëmbyeshëm në rajon dhe duke bërë që mijëra njerëz të evakuoheshin menjëherë. Ndërkohë, uragani ka ulur fuqinë gjatë ditës së sotme duke u dobësuar në një stuhi tropikale, raportojnë mediat lokale. Për më tepër shihni pamjet.

https://youtu.be/WDTveE1fbLw

Kliko per me shume info

 

https://youtu.be/BMsEqKIzPgQ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.