VIDEO/ Deputeti i PS: Paloka e goditi me grusht ministrin Beqaj

parlament rremuje Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka quajtur incident të rëndë atë që ndodhi në sallën e Parlamentit gjatë seancës së sotme.
Balla u shpreh se Paloka e goditi me grusht ministrin e Shëndetësisë, Beqaj.
“Kreu i grupit të PD-së, godet me grusht ministrin e Qeverisë, e kanë parë sytë e shqiptarëve, e kanë filmuar kamerat këtë incident të rëndë, po depozitojmë kërkesën e një grupi deputetësh të PS drejtuar Byrosë së Kuvendit dhe i kërkojmë Byrosë të mblidhet urgjent të shqyrtojë këtë rast, e paimagjinueshme që në seancën plenare kreu i grupit të PD godet me grusht qoftë një ministër apo deputet’”- tha Balla.

12:55: VIDEO/ Paloka shtyn ministrin Beqaj në foltoren e Parlamentit

Kliko per me shume info

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është rrethuar nga deputetët e opozitës në foltoren e parlamentit gjatë seancës së sotme.
Beqaj do të merrte fjalën në seancë, ndërkohë deputetët e opozitës nuk e kanë lënë të merrte fjalën.
Madje deputeti i PD-së, Edi Paloka e ka shtyrë ministrin Beqaj, pasi ai pretendonte se fjalën e kishte Berisha dhe jo ai.

Incidenti ndodhi sapo Leskaj njoftoi se në sallë ishte një delegacion francez që po ndiqte seancën./LajmiFundit.al/

3 COMMENTS

  1. Tao’s i vjen keq per Beqen, ato femij qe vdiqen nga ropshkerdhimlliqet e beqes nuk quhen, ju komunista duhet te viheni ne nje rraket dhe tju dergojm ne Mars,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.