Lë në errësirë autostradën Tiranë-Durrës, OSHEE padit kompaninë private

tirane-durresNjë fadromë e një kompanie private që ka ndërhyrë dje në autostradën Tiranë-Durrës për të hapur kanale me qëllim rrjedhjen e ujit, ka shkaktuar një dëm që ka lënë këtë aks pa drita.

Fadroma që ka hapur një kanal ka dëmtuar fidrin nr 7 dhe për pasojë, ka mbetur pa energji elektrike e gjithë zona nga mbikalimi i rrugës për në aeroport, deri në Vorë, ku janë të shtrira një pjesë e mirë e bizneseve anash autostradës. Menjëherë OSHEE ka kryer kallëzimin në polici ndaj firmës private.

Aktualisht OSHEE po kryen veprimet proceduriale së bashku me policinë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kërcënoi drejtoreshën e konvikteve, nis hetimi për 18-vjeçarin në Tiranë

Një 18-vjeçar nga Tirana ka kërcënuar drejtoreshën e konvikteve të shkollave të ...