Operacioni në Burrel, babai nuk pranonte evakuimin e gruas shtatzënë dhe foshnjës 5 muajshe, helikopteri 45 minuta në ajër

14996290_331789360513700_342113776_nOperacioni në Burrel ku kërkuan ndërhyrjet e helikopterit ishte e pamudnur. Mësohet se iu desh plot 45 minuta q helikopterit “Cougar” i Forcave të Armatosura të merrte familjen, duke qëndruar  mbi shtëpinë e familjes Gjetani, e cila ishte bllokuar nga përmbytja. Forcat e Ushtrisë në një operacion të vështirë, në kushtet e motit të keq, duke rrezikuar dhe jetën e tyre, u përpoqën të largonin nga banesa të gjithë anëtarët e familjes së Medi Gjetanit, mes tyre edhe një e moshuar 85-vjeçare, por vonesa u bë për nusen e re të shtëpisë dhe foshnjën 5-muajshe.
Burime për “BalkanWeb”, thonë se shkak për këtë vonesë ishte mosdakordësia e djalit të shtëpisë, i cili nuk pranonte që gruaja e tij e shtatzënë të ngjitej në helikopter bashkë me ushtarët.

LEXO EDHE:  Në Tiranë po bëhet nami, jepet alarmi urgjent: Në rrezik jeta e mijëra qytetarëve

Po kështu, ai nuk pranonte që ata të shpëtonin as foshnjën e tyre 5-muajshe.

Kliko per me shume info

U deshën 45 minuta negociata, që babai të bindej, dhe të lejonte forcat e Ushtrisë të shpëtonin gruan dhe vajzën e tij, ndërkohë që banesa ishte “nën pushtetin” e ujit.

E derisa babai u bind, helikopterit të Ushtrisë iu desh të qëndronte 45 minuta në ajër. Por pavarësisht negociatave

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here