Vizita e Barak Obamës, “blindohet” Athina

obamaaPresidenti në ikje i SHBA-ve, Barak Obama do të bëjë të martën një vizitë në Greqi.

Për të shmangur ndonjë incident të pakëndshëm janë marrë masa të larta sigurie nga policia e këtij vendi.

Në Athinë do të bllokohet qarkullimi për disa orë, ndërkohë mësohet se Obama do të takohet me kryeministrin grek, Aleksis Cipras dhe presidentin e Republikës greke, Prokopis Pavlopoulos.

“Masat do të rriten sipas rrethanave që vizita e presidentit amerikan të shkojë në siguri të plotë”, theksoi një burim policor.

Vizita në Greqi do të jetë dy ditore, ndërkohë mësohet se Obama do të vizitojë edhe Gjermaninë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Dëshmia/ Gjenerali serb i akuzuar për krime lufte: Mbrojta jetën e 15 mijë shqiptarëve

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviq, më ...