“Njollat mbi trup lahen, por Lindita Nikolla ka vrarë ëndrrën e studentëve”

hafizi-pssDeputetja e Kuvendit të Shqipërisë Mimoza Hafizi ka shkruar një status, dedikuar veprimit të një studenteje, e cila hodhi salcë mbi ministren e Arsimit Lindita Nikolla. Ajo shprehet se njollat mbi rrobat e ministres edhe fshihen, por njollat e dhimbjes për studentët që u trajtuan padrejtësisht, nuk mund të fshihen.

“Njollat mbi trupin dhe rrobat e ministres së arsimit edhe lahen, edhe fshihen. Po nuk e di se si kjo zonjë dhe shefi i vet ia dalin të shuajnë në veshët e tyre jehonat e urrejtjes së qindra maturantëve. Ua vranë ligësisht ëndrrën! Po në ndërgjegje, a kanë ndonjë njollë ? Për universitetet publike, që po i shkatërrojnë pa dhimbje e pa skrupull. Si mund t’i lajnë këto njolla?”, shkruan ajo.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

3 comments

  1. POLITIKA DHE EKONOMIA VRASIN NJI ENDERR……………….SUKSESE NE PUNET TUAJA FISNIKE POR DHE AQ TE VESHTIRE.

  2. NJERZIT E MEDHENJ TE SHQIPERISE JA DOLEN…URIMEE

  3. do te shihnim ty e shenjes se “kandarit”, peshores, po ta kishe marre ate post se si do ta drejtoje. Si parti karieristesh do beni vetem llap-llapje derisa te mblidheni dhe nje dite te shkriheni fare si parti. Ne Shqiperi vetem krijohen parti si kerpudhat pas shiut qe nuk jane per gje, vetem llafe….Mos tju genjeje mendja se do rriteni si numur…Jo ne Shqiperi qe jane vetem nje grusht njerezish, po edhe ne vendet me popullsi shume here me te madhe vetem 2 ose 3 parti nderrojne pushtetin. Ju jeni te bishti i ures si parti, shto dhe vorbullen globale qe jetojme sot, i bie qe ju mos ta coni me shume se nje legjislature…Pastaj anetaret e partise se KANDARIT do ti ngjiten LSI-se, njelloj si bene karieristat qe nuk cane dot ne pd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia padit Lulzim Bashën, reagon Manjani

Ngjarja e sotme, ku policia ka paditur Bashën, pasi ky i fundit ...