Miqësia e pazakontë mes njeriut dhe krokodilit

njeri-krokodilShumica e njerëzve marrin një mace apo një qen si kafshë shtëpiake, por ky nuk është rasti i japonezit Nobumitsu Murabayashi.

65-vjeçari mban për kafshë shtëpiake një krokodil afro 2 metra të gjatë, i cili peshon rreth 46 kilogram.

Ai e ka blerë krokodilin 34-vite më parë dhe praktikisht e ka rritur në shtëpinë e tij.

Murabayashi tregon se gjithmonë është kujdesur që krokodili të jetë i mirë ushqyer, madje shton se ai ia lan çdo ditë dhëmbët.

Krokodili fle në dhomën e gjumit të çiftit, madje ka edhe krevatin e tij./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...