“Niveli dy i alarmit”, ja kush i njoftoi autoritetet shqiptare për sulmin e mundshëm terrorist

izraelitetUshtria Izraelite dhe agjentët e Mossad ishin ata që njoftuan autoritetet shqiptare, për një sulm të mundshëm terrorist ndaj kombëtares së Izraelit.

“Niveli dy i alarmit” sipas agjencisë së inteligjencës Mossad, të detyronte të merrje masa pasi rreziku ishte tepër prezent.

Edhe pas arrestimeve në Shkodër, Kosovë dhe së fundmi në Maqedoni agjentët e Mossad ende nuk janë të qetë. Urdhri për sulme vinte direkt nga Siria dhe objektivi ishin miqtë, si futbollistë dhe tifozë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...