Presidenti Nishani në Vlorë, ngrihet Flamuri Kombëtar

nishani-vlorePresidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ishte sot paradite i pranishëm në ceremoninë zyrtare me rastin e 104-vjetorit të Pavarësisë, të mbajtur në Sheshin e Flamurit dhe të Monumentit të Pavarësisë në qytetin historik të Vlorës.

Sipas njoftimit nga presidenca, flamuri ynë Kombëtar kuq e zi u ngrit në prani të Kreut të Shtetit dhe autoriteteve të larta shqiptare në Sheshin e Flamurit dhe më pas, të pranishmit zhvilluan homazhe në varrin e Ismail Qemalit, ku Presidenti Nishani vendosi një kurorë me lule dhe u përul me nderim para veprës dhe kujtimit të Atit Themelues të Shqipërisë së pavarur.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deutsche Welle”: Brukseli ka dyshime për manipulimin e zgjedhjeve të 18 qershorit

Drejtuesit e Bashkimit Europian i frikësohen manipulimit të zgjedhjeve të 18 qershorit, ...