Ministria e Arsimit: Nesër rinis mësimi në të gjitha shkollat

permbytjet-shkolle-femijeMinistria e Arsimit ka bërë me dije se ditën e nesërme procesi mësimor do të zhvillohet normalisht.

Duke marrë shkas nga situata e vështirë me të cilën u përball dje pothuajse mbarë vendi, Ministria e Brendshme kërkoi pezullimin e mësimit nëpër shkolla, për të garantuar sigurinë dhe jetën e nxënësve dhe mësuesve.

Pas kësaj, Ministria e Arsimit nxori një vendim për pezullim, deri në një urdhër të dytë. Dje katet e para të disa shkollave dhe oborreve u përmbytën.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prokuroria e Vlorës sekuestron 500 mijë m2 tokë në Ksamil, dyshohet për falsifikim dokumentash

Prokuroria e Vlorës vendos nën sekuestro rreth 500 mijë metra katrorë tokë ...