“Niko Peleshi na ka dhënë 25 euro për të votuar kandidatin e majtë”

Është bërë denoncimi i parë publik për shit-blerje votash në Bashkinë e Kolonjës. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, një qytetare thotë se i kanë ofruar 25 euro që të votojë për kandidatin e majtë, Ilia Stefo.


Në video përmendet dhe emri i zv.kryeministrit Niko Peleshi, duke thënë se paratë janë ofruar prej tij.

Ndërkohë, kandidati i majtë, Ilia Stefo ka reaguar për videon duke e quajtur “qesharake”. “Komisioneri i PD vetë pyet, vete përgjigjet. Keqardhje për justifikimet donkishoteske të humbjes së merituar”, shkruan ai.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Cfarë turpi”, ja reagimi i Ylli Manjanit për padinë e Policisë së Shtetit ndaj Bashës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin e Policisë së Shtetit, ...