Ky është shqiptari që po merr famë në Gjermani

nik-xhelilajArtisti shqiptar Nik Xhelilaj po konfirmohet gjithnjë e më shumë si aktor në tregun ndërkombëtar të kinematografisë.

Pas sukseseve të njëpasnjëshme në Turqi, me pjesëmarrjen e tij në serialet televizive, bukuroshi shqiptar po korr tani suksese dhe në Gjermani.

Një javë më parë, aktori është fotografuar në tapetin e kuq të eventit të organizuar nga revista prestigjioze GQ në Berlin, ndërsa tani, ka realizuar një intervistë ekskluzive për revistën gjermane “IN Magazine”.

“Nik Xhelilaj, shumë seksi,” është titulluar intervista, duke iu referuar personazhit që interpreton aktori në filmin gjerman: “Winnetou”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndjekje si nëpër filma, Policia arreston shqiptarin me drogë në kufi me Greqinë

Policia greke ka arrestuar një shqiptar, pasi po tentonte të kalonte drogë ...