Ngricat në rrugët e Prishtinës vështirësojnë qarkullimin

ngricatPrishtinës mund të mos i mjaftojnë as tetë kompanitë e kontraktuara nga Komuna për mirëmbajtjen e rrugëve gjatë stinës së dimrit.

Mëngjesin e sotëm, dhe ende po vazhdohet me gjendjen e tillë, reshjet e borës të intensitetit të ulët që ranë gjatë natës dhe mëngjesit të hershëm, bashkë me të ftohtin, kanë krijuar ngrica përgjatë rrugëve në qytet, e kryesisht në rrugët anësore.

LEXO EDHE:  Veliu/ Takimeve të shpeshta mes subjekteve partiake
Kliko per me shume info

Në rrugën që të qon për në Film City, shihet se nuk është hedhur as kripë, çka ka shkaktuar edhe bllokada të shpeshta të kësaj rruge në mëngjesin e sotëm. /KosovaPress/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here