Ngjarje tragjike në Itali, ja kush është shqiptarja që u shtyp me makinë

UntitledNjë shqiptare humbi jetën mbrëmjen e së hënës në një aksident rrugor në provincën “Ponsacco” në Piza. Bëhet fjalë për 45-vjeçaren, Diana Brahimi, me profesionin estetiste. Mësohet se viktima po kthehej si çdo mbrëmje në këmbë nga puna, kur është aksidentuar për vdekje nga një makinë e drejtuar nga një shtetas italian, 90 vjeçar. Trupi i viktimës pasi ishte goditur nga mjeti, kishte mbetur e bllokuar poshtë tij dhe për nxjerrjen e shqiptares është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve, si dhe një vinçi që ka ngritur makinën.
Policia italiane shprehet se shkaktar në aksident ka qenë drejtuesi i mjetit i cili ka humbur kontrollin. Diana Brahimi jetonte prej disa vitesh në komunën e Ponsacco-s së bashku me familjen e saj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

vrasja-shkoder

Shkodër, përplasje me armë zjarri, 25-vjeçari i shpeton kater plumbave

Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e kësaj të marte ...