Ngjarje e papritur tek kombëtarja e Izraelit para ndeshjes me Shqipërinë

mesfushorii E papritur. Në vigjiljen e transfertës me Shqiprine, kombëtarja e vendit hebre po përballet edhe me probleme të brendshme.

Në mes te javës është përjashtuar nga grumbullimi i skuadrës përfaqësuese mesfushori Nir Bitton, pas një konflikti me trajnerin Elisha Levi.

Kliko per me shume info

Ky i fundit aplikoi sanksionin e tij të parë që prej drejtimit të kombëtares izraelite, e këtë e bëri në prag të një 90-minutëshi delikat në “Elbasan Arena”.

LEXO EDHE:  Lewandowski: Jemi në super-formë para sfidës me Realin

Futbollisti i ekipit të Celtic Glasgoë refuzoi t’i bindej urdhrave të trajnerit në stërvitje, duke u përjashtuar nga i gjithë grumbullimi. Pas konfliktit për rreshtimin në fushë, Nir Bitton nuk udhëtoi me Izraelin drejt Tiranës.

Problemet e kombëtares rivale të kuqezinjve nuk u ndalën me kaq, pasi në stërvitjen e fundit u dëmtua në gju dhe portieri Ofir Marsiano, duke lënë ekipin, pasi u zëvendësua nga gardiani i Maccabit, Daniel Amos.

LEXO EDHE:  Mourinho: Kritikët mezi presin humbjen time, janë gati të më vrasin!

Në “Elbasan Arena”, mbrëmjen e së shtunës pritet të jenë të paktën 100 tifozë izraelitë, duke përfshirë dhe ambasadorin në Shqipëri, Boaz Rodkin.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here