Gjendet fëmija i braktisur dhe i vdekur në aeroport, justifikimi nënës do t’ju shokojë

untitledNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në aeroportin ndërkombëtar të Vjenës. Bëhet fjalë për një fëmijë i cili është gjendur i vdekur në tualet, pasi nëna e tij e harroi aty. Policia ka arrestuar nënën e re, pasi fëmija i saj u gjet i vdekur në një kazan në një nga toaletet e aeroportit, dhe nëna thuhet se e ka pranuar fajin duke e lënë fëmijen atje për të mos e humbur fluturimin. Foshnja ishte në qese plastike në koshin e plehërave në tualet kur pastruesja e aeroportit e ka gjetur. Nigerianja 27 vjeçare ishte duke fluturuar për Minsk, kryeqytetin e Bjellorusisë. Ende nuk është konstatuar shkaku i vdekjes edhe pse 27 vjeçarja pohon se fëmija i saj ishte i vdekur, përkundër raportimeve se fëmija vdiq në spital.
Sipas Kodit Penal austriak – neni 79, vepra mund të dënohet nga gjashtë deri në pesë vjet burgim. Ekzaminimet për hulumtimin e vdekjes kanë filluar

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...