Ngjarje e jashtëzakonshme në Tokio, dukuri që ndodh një herë në shekull(Foto)

tokio-dukuriNë Tokio të Japonisë, banorët zgjohen të shokuar këtë mëngjes. Raportohet se në atë vend ka rënë borën e parë në muajin nëntor pas 54 vjetësh. Të habitur nga kjo ngjarje, ata tregojnë se temperaturat në ketë periudhë variojnë nga 10oC-17 oC.
Sipas sinoptikanëve bora erdhi nga një front i pazakonte të ftohti në qytet.
Ky moti i papritur në Tokio ka shkaktëruar edhe vonesa në transportin publik.
Agjencia Meteorologjike e Japonisë paralajmëroi gjithashtu për rrugë të bllokuara, me akull, ndërsa tha se telet elektrike dhe pemët janë të mbuluar me dëborë.

LEXO EDHE:  Njihuni me qytetin shqiptar ku femrat ‘vdesin’ për të bërë seks

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here