E përdhunoi kushëriri teksa luanin, babai i vajzës: Dënojeni ose do e vras!

beratPak ditë më parë u njoftua nga Policia për një abuzim seksual që kishte ndodhur në qytetin e Beratit. Një 6-vjeçare dyshohet se është përdhunuar në banesën e saj nga kushëriri 13-vjeçar. Djali po hetohet në gjendje të lirë nga policia, ndërkohë që babai i vajzës, apelon që të merren masa ndryshe do bëjë vetëgjyqësi.
Ngjarja ka ndodhur 3 ditë më parë në banesën e vajzës 6 vjeçe, me inicialet S.H. në lagjen “Donika Kastrioti” në qytetin e Beratit.

LEXO EDHE:  Miratohet vendimi, ja 9 shtetet që mund të hyjnë në Shqipëri pa viza

13-vjeçari, K.S., që dyshohet të ketë abuzuar seksualisht me të miturën ka qenë duke luajtur në një nga dhomat e shtëpisë me vajzën ku edhe ka ndodhur ngjarja. Pasi ka parë vajzën të tronditur e të trembur nëpër shtëpi e ëma e ka pyetur dhe vajza i ka treguar se çfarë i kishte bërë kushëriri i saj, shkruan “Balkanweb”.

Kliko per me shume info

Prindërit e kanë dërguar të miturën tek mjeku dhe pasi është konfirmuar abuzimi seksual që është kryer me të kanë shkuar dhe e kanë denoncuar në polici 13-vjeçarin. Policia e Beratit e ka shoqëruar të dyshuarin e ngjarjes dhe më pas e ka liruar, duke vazhduar hetimin ndaj tij në gjendje të lirë.

LEXO EDHE:  Grabisin makinën e policit në Vlorë, por autorëve u ndodh e papritura

Fakti që 13-vjeçari po hetohet në gjendje të lirë nga policia dhe po lëviz lirisht ka irrituar mjaft prindërit e vajzës, të cilët kanë qëndruar sot përpara dyerve të policisë për të kërkuar shpjegim dhe arrestimin e abuzuesit.

Babai i vajzës, Ëngjëll Haruni, deklaron për mediat se edhe pse 13-vjeçari ka pranuar në polici gjithçka që ka kryer me vajzën e tij, policia po e heton në gjendje të lirë, shkruan “Balkanweb”.

LEXO EDHE:  Presidenti Meta, në aktivitetin sensibilizues në mbështetje të fëmijëve me sindromën Down

“Dua që djali të arrestohet për këtë krim që ka kryer, në të kundërt do ta vras me duart e mia sepse vajza ime është vetëm 6-vjeçe”, është shprehur babai, i cili i ka bërë apel shtetit dhe Ministrisë së Drejtësisë të marrin masa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here