“Për të firmosur me Neymar, duhen 430 milionë euro”

neymar2016Futbollisti brazilian Neymar pak ditë më parë rinovoi zyrtarisht kontratën e tij me Barcelonën deri në vitin 2021, një sinjal ky se se futbollisti brazilian dëshiron të qëndrojë gjatë në Camp Nou. Por edhe pse e ardhmja e tij do të vazhdojë të jetë te Barcelona interesimi i klubeve më të rëndësishme në Europë nuk mungon për 24 vjecarin.

LEXO EDHE:  Barça po fiton titullin, por trajneri mund të shkarkohet

Dy skuadrat e Manchester-it, Paris Saint Germain por edhe Reali i Madridit ëndërrojnë të kenë shërbimet e ish lojtarit të Santos-it. Megjithatë nëse dëshirojnë ta bëjnë një tentativë për të firmosur me Neymar klube të tilla duhet ti bëjnë mirë llogaritë me buxhetin.

Kliko per me shume info

Bale dhe Pogba dy transferimet më të shtrenjta në futboll deri tani, nuk kanë fare lidhje me brazilianin përsa i përket vlerës në treg sepse nëse Manchester United, Manchester City, Paris Saint Germain dhe Reali i Madridit duan të firmosin me 24-vjecarin e Selecaos duhet të bëjnë gati një cek të bardhë që kap shifrën marramendëse të 430 milionë Eurove.

LEXO EDHE:  Klinsmann jep lajmin e keq: Vështirë që Gjermania ta fitojë përsëri Botërorin

neymar2016Fjalë këto të babait të futbollistit, Neymar Da Silva. Neymar ka një klauzolë largimi prej 190 milionë Eurosh nga Barca dhe nëse shtojmë edhe pagën e futbollistit për një kontratë 5 vjecare, gjithcka arrin në 430 milionë Euro, është kjo shifra që nevojitet për të nënshkruar me 24 vjecarin.ssport

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here