Neymar përfshihet në aksident rrugor, ja gjendja e futbollistit

neymar2016Një lajm i keq vjen për tifozët e Barcelonës dhe fansat e Neymar. Mësohet se lojtari Brazilian ka pësuar sot një aksident rrugor teksa dilte në autostrade për të shkuar në qendrën stërvitore të skuadrës, nga ku do të fluturonte më pas drejt San Sebastianit për të luajtur me Real Sociedadin në mbrëmje. Teksa udhëtonte me supermakinën e tij “Ferrari 458 Spider” futbollisti pësoi një goditje në pjesën e majtë, çka ktheu edhe makinën në drejtim të kundërt. Sipas mediave spanjolle, futbollisti ka pësuar vetëm tronditje dhe është mirë me shëndet. Në mbrëmje ai do të jetë në dispozicion të trajnerit Luis Enrike në përballjen me ekipin bask.

 

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Fabregas: Ja si mund të bëjë Barcelona mrekullinë ndaj PSG

Nëse ka një skuadër që mund ta bëjë këtë, ajo është Barcelona, ...