New York, agresori godet policin me plumb në kokë, plagos një tjetër

polici-amerikaneNë pasditen e sotme në Nju Jork, një sulmues ka qëlluar me armë zjarri dy polic, ku si pasojë e plagëve të marrura ka ndërruar jetë njëri polic.

Fox News njofton se polici që ka ndërruar jetë ishte qëlluar në kokë, kurse polici tjetër ka marrë plagë të lehta në këmbë.

Gjatë shkëmbimit të zjarrit është vrarë edhe sulmuesi.

Sulmi është kryer në afërsi të kopshtit zoologjik në Bronx të Nju Jorkut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetari lirohet pas 18 vjetësh në burg

Muhammad Bekjanov, gazetar dhe aktivist i opozitës në Uzbekistan, është liruar pasi ...