Tmerr në New Orleans, i çmenduri sulm me hanxhar në mes të aeroportit

sulm-hanxharKy është momenti i tmerrshëm, ku një 63-vjeçari me probleme mendore shfaqet në një supermarket në aeroportin e New Orleans, SHBA dhe sulmon me hanxhar këdo që i del para.

Richard White sulmoi me hanxhar dy oficerë policie. Në njërën dorë mbante një insekticid kimik, me të cilën spërkaste qytetarët e terrorizuar, ndërsa në dorën tjetër mbante një hanxhar.

Për fat të mirë, agresori u neutralizua nga ana e forcave policore. Richard nuk ka lëshuar dorë nga veprimi i çmendur dhe në të tilla kushte është vrarë nga policia.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...