Sulmi ndaj ministres Nikolla, nënkryetarja e Kuvendit: Pamje e papranueshme!

1
Kliko per me shume info

valentina-leskajNënkryetarja e Kuvendit Valentina Leskaj ka dënuar gjestin e studentes Mirela Ruko ndaj ministres së Arsimit Lindita Nikolla.

Valentina Leskaj e cilëson veprimin e saj të papranueshëm dhe thotë se sado që përpiqet nuk arrin ta legjitimojë atë sjellje.

“E papranueshme pamja e djeshme e sulmit ndaj Lindita Nikollës e cila gëzon respektin tim të vecantë. Akoma më e papranueshme, madje e trishtë pamja e një vajzë, studente që cënon fizikisht një grua në detyrë Sado të përpiqem nuk gjej legjitimitet për sjelljen e saj. Sot është një ditë kur e vlen të jemi një me të gjitha ato gra , që në sfondin e zhargoneve fyese, sulmeve të paqena e denigruese, përpiqen të kontribuojnë në politikë apo në jetën publike dhe të përfaqsojnë një model ndryshe”, shprehet Leskaj.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

3 COMMENTS

  1. e po ndonje baxhelle ka qene ajo studente, se nje vajze me karakter te paster nuk reagon ashtu. Ka forma te tjera komunikimi, po ajo duket shehsit qe eshte e perdale duket qe si ben gje pershtypje. Para se te ulte z. Nikolla ajo zuske uli veten e saj ashtu si ka ulur breket sa here qe ja lyp “nevoja”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here