Nehat Thaci rikthehet në detyrë në policinë e Kosovës

nehat-thaciPolicia e Kosovës njofton se pas lirimit nga paraburgimi të nënkolonelit Nehat Thaçi, i njëjti do të vazhdojë punët dhe detyrat në kuadër të Policisë së Kosovës, duke qenë i përkushtuar dhe profesional në përmbushjen e të gjitha objektivave në të mirë të rendit, ligjit dhe sigurisë publike.

“Në asnjë rast arrestimi i tij nga ana e autoriteteve serbe nuk do të ndikojë në motivimin, profesionalizmin dhe përkushtimin e tij për t’iu shërbyer të gjithë qytetarëve të vendit pa dallim, duke përfshirë edhe komunitetin serb”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës.

Drejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës është liruar të martën nga burgu i Nishit pas më shumë se një muaj arrestimi nga ana e Policisë serbe.

Thaçi akuzohej nga Gjykata e Nishit për krime lufte gjatë vitit 1999. Ai është liruar pasi që nuk janë gjetur prova se ai ka kryer këto krime.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Haradinaj: Ja kush dua të më presë pasi të kthehem në Kosovë

Udhëheqësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përjashtuar çdo ...