Dashuria nuk pyet, propozim martese në ndeshje futbolli

Një person i dashuruar nuk mendohet shumë për vendin ku do t’ia shprehë ndjenjat e tij personit të zemrës.

Kjo ka ndodhur në Sllovaki në një ndeshjen e divizionit të tretë të kampionatit vendas. Futbollisti i Niznas, Lubomir Vajecka, pak çaste përpara fillimit të sfidës, u ul në gjunjë përballë arbitres anësore, Petra Lepackova për t’i propozuar për martesë.

Një propozim që nuk ishte parë dhe që ngjalli entuziazmin e 400 personave të pranishëm në stadium, ndërkohë që video u publikua menjëherë në internet. Një gjest që mori përgjigjen e shumëpritur nga Vajecka.

Petra nuk hezitoi t’i thotë “Po” të fejuarit të saj për të shpërthyer më pas në lot gëzimi duke fituar duartrokitjet e tifozëve dhe lojtarëve./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe ...