Ndeshja me Izraelin, De Biazi publikon listën përfundimtare, ja lojtarët që mbetën jashtë

 

11Ndeshja me Izraelin e cila vlen për kualifikim, ka ndërgjegjësuar trajnerin De Biazi. Ai ka nxjerrë listën përfundimtare të futbollistëve që janë pjesë e ndeshjes, ndonëse për disa nga lojtarët është ende në dyshime.Ai ka vendosur të mbajë në grumbullim vetëm 23 lojtarë. Si për të kopjuar situatën që ndodh përpara çdo ndeshjeje, ku zgjidhen vetëm 23 lojtarë të gatshëm për një 90¬ minutësh dhe pjesa tjetër lihet në tribunë, këtë herë trajneri do ta bëjë një zgjedhje të tillë që në shpalljen e listës. Disa nga emrat më të njohur nuk do të jenë në ndeshje, midis tyre edhe Armando Sadiku për shkak të dëmtimit. Sokol Cikalleshi, Ergys Kace, Shkëlzen Gashi nuk kanë marrë ftesën nga tekniku për këtë takim.

Kliko per me shume info

LISTA E MUNDSHME
1. Etrit Berisha
2. Orges Shehi
3. Alban Hoxha
4. Th.Strakosha
5. Mërgim Mavraj
6. Frederik Veseli
7. Arlind Ajeti
8. Berat Gjimshiti
9. Elseid Hysaj
10. Ansi Agolli
11. Andi Lila
12. Naser Aliji
13. Taulant Xhaka
14. Ledian Memushaj
15. Amir Abrashi
16. Burim Kukeli
17. Odise Roshi
18. Jahmir Hyka
19. Ermir Lenjani
20. Shkëlzen Gashi
21. Bekim Balaj
22. Asdren Llullaku
23. Endri Çekiçi
24. Eros Grezda
25. Edgar Çani
26. Ergys Kaçe?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.